Alcalá de los Gazules

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alcalá de los Gazules
Komunë
noform
Stema_figuraFlag of Alcalá de los Gazules Spain.svg
Vendndodhja
Alcalá de los Gazules is located in Spanjë
Alcalá de los Gazules
Alcalá de los Gazules

Koordinatat: 36°28′V 5°43′P / 36.467°V 5.717°P / 36.467; -5.717

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku La Janda
Kryetari i Bashkisë Arsenio Jesús Cordero Domínguez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 479.59 km2
Lartësia 165 m (m.n.d.)
Popullsia 5660 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alcalaíno, na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11180
Faqja Zyrtare alcaladelosgazules.es


Alcalá de los Gazules është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Janda, të provincës Cádiz, në Andalusia. Alcalá de los Gazules ka 5660 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 479.59 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]