Aldudes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aldudes
Komunë
noform
Pamje nga Aldudes
Stema_figura
Vendndodhja
Aldudes is located in Franca
Aldudes
Aldudes
43°05′49″V 1°25′28″P / 43.0969°V 1.4244°P / 43.0969; -1.4244Koordinatat: 43°05′49″V 1°25′28″P / 43.0969°V 1.4244°P / 43.0969; -1.4244
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Pyrénées-Atlantiques
Qarku Arrondissement Bayonne
Kantoni Saint-Étienne-de-Baïgorry
Ndërbashkësia Garazi-Baïgorri
Kryetari Jean-Michel Dendarieta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.27 km2
Lartësia 485 m (m.n.d.)
Popullsia 372 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 64430
INSEE 64016


Aldudes është një komunëFrancë. Aldudes bën pjesë në departamentin Pyrénées-Atlantiquesrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 372 banorë dhe sipërfaqe prej 23.27 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aldudes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale