Aleksandër Zoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aleksandër Zoto.jpg

Aleksandër Zoto ka lindur në Shën-Etien, Francë në vitin 1939. Është profesor në Universitetin e Saint Etienit dhe një zë i fuqishëm në botën frankofone për përhapjen dhe rrezatimin e kulturës, traditave, historisë dhe letërsisë shqiptare. Është përkthyes i letërsisë shqiptare në frëngjisht.[1]

Referime[redakto | përpunoni burim]