Alette

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alette
Komunë
noform
Pamje nga Alette
Stema_figura
Vendndodhja
Alette is located in Franca
Alette
Alette
50°31′07″V 1°49′44″L / 50.5186°V 1.8289°L / 50.5186; 1.8289Koordinatat: 50°31′07″V 1°49′44″L / 50.5186°V 1.8289°L / 50.5186; 1.8289
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Montreuil-sur-Mer
Kantoni Hucqueliers
Ndërbashkësia Hucqueliers et environs
Kryetari Constant Vasseur
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.87 km2
Lartësia 32 m (m.n.d.)
Popullsia 344 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62650
INSEE 62021


Alette është një komunëFrancë. Alette bën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 344 banorë dhe sipërfaqe prej 13.87 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Alette – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale