Alex, Haute-Savoie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alex
Komunë
noform
Pamje nga Alex
Vendndodhja
Alex is located in Franca
Alex
Alex
45°53′23″V 6°14′21″L / 45.8897°V 6.2392°L / 45.8897; 6.2392Koordinatat: 45°53′23″V 6°14′21″L / 45.8897°V 6.2392°L / 45.8897; 6.2392
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Savoie
Qarku Arrondissement Annecy
Kantoni Kantoni Faverges
Kryetari Catherine Haueter
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.02 km2
Lartësia Min. 516 m
Max. 1,852 m (m.n.d.)
Popullsia 1,031 banorë
Dendësia 61 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 74290
INSEE 74003


Alex është një komunëFrancë. Alex bën pjesë në departamentin Haute-Savoierajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1,031 banorë (regjistrimi 2015) dhe sipërfaqe prej 17.02 km².

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Alex (Haute-Savoie) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale