Alex Trebek

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alex Trebek
Alex Trebek 161020-Z-DZ751-129 (29850172634).jpg
Trebek, 2016
Informacione personale
Ditëlindja 22 Korrik, 1940
Vendlindja Sudbury, Ontario, Kanadaja

George Alexander "Alex" Trebek lindi më 22 Korrik, 1940. Është një aktor kanadian.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Alex Trebek – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.