Alfafara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alfafara
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Alfafara is located in Spanjë
Alfafara
Alfafara

Koordinatat: 38°46′21″V 0°33′22″P / 38.77250°V 0.55611°P / 38.77250; -0.55611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alicante
Qarku Comtat
Kryetari i Bashkisë José Sanz Pascual
Partia PSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.78 km2
Lartësia 582 m (m.n.d.)
Popullsia 413 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alfafarences
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3838
Koordinatat 38° 46′ 21″ Veri

0° 33′ 22″ Perëndim


Alfafara është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Comtat, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Alfafara ka 413 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.78 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]