Alfarnatejo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alfarnatejo
Komunë dhe qytezë
noform
Kisha e Alfarnatejo
Vendndodhja
Alfarnatejo is located in Spanjë
Alfarnatejo
Alfarnatejo

Koordinatat: 36°59′V 4°16′P / 36.983°V 4.267°P / 36.983; -4.267

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga (provincë)
Qarku Axarquía - Costa del Sol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20 km2
Lartësia 898 m (m.n.d.)
Popullsia 516 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.alfarnatejo.es


Alfarnatejo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Axarquía - Costa del Sol, të provincës Málaga (provincë), në Andalusia. Alfarnatejo ka 516 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]