Alfarràs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alfarràs
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Alfarràs is located in Spanjë
Alfarràs
Alfarràs

Koordinatat: 41°49′58″V 0°34′20″L / 41.83278°V 0.57222°L / 41.83278; 0.57222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segrià
Kryetari i Bashkisë Josep Maria Torrelles
Partia CiU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.44 km2
Lartësia 281 m (m.n.d.)
Popullsia 3003 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alfarrasí, alfarrasina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25120
Koordinatat 41° 49′ 58″ Veri

0° 34′ 20″ Lindje


Alfarràs është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Alfarràs ka 3003 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.44 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]