Alforja, Tarragona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alforja, Tarragona
Komunë
Vendndodhja
Alforja, Tarragona is located in Spanjë
Alforja, Tarragona
Alforja, Tarragona

Koordinatat: 41°12′44″V 0°51′35″L / 41.21222°V 0.85972°L / 41.21222; 0.85972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Camp
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.24 km2
Lartësia 374 m (m.n.d.)
Popullsia 1897 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alforgenc, alforgenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43382
Koordinatat 41° 12′ 44″ Veri

0° 51′ 35″ Lindje


Alforja, Tarragona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Camp, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. Alforja, Tarragona ka 1897 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 38.24 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]