Alfred Molina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Alfred Molina

Alfred Molina lindi më 24 maj 1953Londër, Angli, është një aktor britanez.

Ai është biri i një spanjollit dhe një italines. Alfred Molina është i martuar me aktoren Jill Gascoine.

Tituj të veprave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmografia

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.