Algar, Cádiz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Algar, Cádiz
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Algar, Cádiz is located in Spanjë
Algar, Cádiz
Algar, Cádiz

Koordinatat: 36°39′V 5°39′P / 36.650°V 5.650°P / 36.650; -5.650

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Sierra de Cádiz
Kryetari i Bashkisë Jose M. Lozano Venegas
Partia PA
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.6 km2
Lartësia 212 m (m.n.d.)
Popullsia 1564 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Algareño, ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11639
Faqja Zyrtare algar.es


Algar, Cádiz është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Cádiz, të provincës Cádiz, në Andalusia. Algar, Cádiz ka 1564 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]