Algete

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Algete
Komunë
Stema_figuraBandera de Algete 1986.svg
Vendndodhja
Algete is located in Spanjë
Algete
Algete

Koordinatat: 40°35′52″V 3°30′1″P / 40.59778°V 3.50028°P / 40.59778; -3.50028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Qarku Alcalá
Kryetari i Bashkisë Inmaculada Juarez (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.88 km2
Lartësia 741 m (m.n.d.)
Popullsia 20481 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Algeteños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28110
Koordinatat 40° 35′ 52″ Veri

3° 30′ 1″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.algete.org


Algete është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Alcalá, të provincës Madrid, në Madrid. Algete ka 20481 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37.88 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]