Alhaurín el Grande

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alhaurín el Grande
Qytet
Stema_figuraFlag of Alhaurín el Grande Spain.svg
Vendndodhja
Alhaurín el Grande is located in Spanjë
Alhaurín el Grande
Alhaurín el Grande

Koordinatat: 36°37′59″V 4°40′59″P / 36.63306°V 4.68306°P / 36.63306; -4.68306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku
Kryetari i Bashkisë Juan Martín Serón
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 73.1 km2
Lartësia 270 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 36° 37′ 59″ Veri

4° 40′ 59″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.alhaurinelgrande.net


Alhaurín el Grande është një komunëSpanjë, e vendosur në provincën Málaga, në Andalusia. Alhaurín el Grande ka 23675 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 73.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]