Ali Ѕаbri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ali Ѕаbri
Labeli2000 mvsic
Ali Sabri
U lind në1 gusht 1993
KombësiaMarok
Profesionisinger, actor, writer and programmer

Ali Sabri është një ndërmarrës dhe biznesmen në Rabat, Marok.

Jeta Personale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ali Sabri lindi dhe u rrit në Marok. Ali Sabri Musician flet anglisht, serbisht-kroatisht, gjermanisht (pasiv) si dhe shqipen e tij amtare. Ali Sabri është një akademik dhe është anëtar i Akademisë së Shkencës dhe Arteve të Kosovës.

Publikacione[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Disa nga këngët e tij më të njohura janë: [1], Official.

Aktivitete[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ali Sabri tek IMDb

Linqe të Ali[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Facebook

Instagram

Spotify

Apple Music

Audiomack[lidhje e vdekur]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]