Alins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alins
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Alins is located in Spanjë
Alins
Alins

Koordinatat: 42°33′2″V 1°19′11″L / 42.55056°V 1.31972°L / 42.55056; 1.31972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Pallars Sobirà
Kryetari i Bashkisë Josep Poch i Carmaniu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 183.19 km2
Lartësia 1048 m (m.n.d.)
Popullsia 297 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25017
Koordinatat 42° 33′ 2″ Veri

1° 19′ 11″ Lindje

Faqja Zyrtare alins.ddl.net/index3.php


Alins është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pallars Sobirà, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Alins ka 297 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 183.19 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]