Alkemila e zakonshme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nordens flora Alchemilla vulgaris

Alkemila e zakonshme (lat. Alchemila vulgaris) është një bimë barishtore shumëvjeçare në Evropë dhe Grenlandë. [1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Encyclopedia of Life. "Details for: Alchemilla vulgaris". Encyclopedia of Life. Retrieved 2013-07-23.