Aller, Asturias

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aller, Asturias
Komunë
noform
Bashkia.
Stema_figuraFlag of aller.svg
Vendndodhja
Aller, Asturias is located in Spanjë
Aller, Asturias
Aller, Asturias
Vendndodhja në Spanjë

Koordinatat: 43°6′V 5°35′P / 43.100°V 5.583°P / 43.100; -5.583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Caudal
Kryetari i Bashkisë Gabriel Pérez Villalta
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 375.89 km2
Lartësia 2,115 m (6,939 ft) m (m.n.d.)
Popullsia 12970 banorë
Dendësia 35/km2 (89/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Alleranos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33686
Faqja Zyrtare www.ayto-aller.es


Aller, Asturias është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Caudal, të provincës Asturias, në Komunitetin e Asturias. Aller, Asturias ka 12970 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 375.89 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]