Almáchar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almáchar
Komunë
noform
Almáchar
Stema_figura
Vendndodhja
Almáchar is located in Spanjë
Almáchar
Almáchar

Koordinatat: 36°48′V 4°14′P / 36.800°V 4.233°P / 36.800; -4.233

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Axarquía
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.3 km2
Popullsia 1915 banorë
Dendësia 130 (350/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Almachareños
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.almachar.es


Almáchar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Axarquía, të provincës Málaga, në Andalusia. Almáchar ka 1915 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]