Almodóvar del Pinar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almodóvar del Pinar
Komunë
noform
Vendndodhja
Almodóvar del Pinar is located in Spanjë
Almodóvar del Pinar
Almodóvar del Pinar

Koordinatat: 39°43′V 1°15′P / 39.717°V 1.250°P / 39.717; -1.250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Cuenca
Qarku Manchuela
Kryetari i Bashkisë Francisco Jesus Ibañez Monedero
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 95.03 km2
Lartësia 993 m (m.n.d.)
Popullsia 465 banorë
Dendësia 4.9 (13/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Almodovareños, Pinocheros
Zona Kohore UTC+1


Almodóvar del Pinar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Manchuela, të provincës Cuenca, në Komunitetin Castile-La Mancha. Almodóvar del Pinar ka 465 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 95.03 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]