Alp, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alp, Spain
Komunë
noform
Vendndodhja
Alp, Spain is located in Spanjë
Alp, Spain
Alp, Spain

Koordinatat: 42°22′31″V 1°53′19″L / 42.37528°V 1.88861°L / 42.37528; 1.88861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Cerdanya
Kryetari i Bashkisë Cosme Ruaix i Junoy (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.25 km2
Lartësia 1158 m (m.n.d.)
Popullsia 1745 banorë
Dendësia 37 (97/sq mi)[1] banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit alpenc/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17538
Koordinatat 42° 22′ 31″ Veri

1° 53′ 19″ Lindje

Faqja Zyrtare http://www.alp2500.cat/


Alp, Spain është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cerdanya, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Alp, Spain ka 1745 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 44.25 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]