Alphen-Chaam

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Alphen-Chaam (kthjellim).


Alphen-Chaam
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Alphen-Chaam.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Alphen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°29′57″V 4°52′20″L / 51.499166°V 4.872222°L / 51.499166; 4.872222 (Alphen-Chaam)Koordinatat: 51°29′57″V 4°52′20″L / 51.499166°V 4.872222°L / 51.499166; 4.872222 (Alphen-Chaam)
Sipërfaqja 93,64 km2
Popullsia 9.445 banorë 2010
Dendësia 100,87 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 013, 0161, 076
Kodi Postar 4855-4861, 5130, 5131
Kodi statistikor 1723
Alphen is located in Hollandë
Alphen
Alphen
Alphen-Chaam – harta_foto
www.alphen-chaam.nl

Alphen-Chaam është një bashki në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 93.64 km² dhe popullsi 9445 banorë[1]. Alphen është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]