Alt Àneu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alt Àneu
Komunë
noform
Sant Llorenç church in Isavarre
Stema_figura
Vendndodhja
Alt Àneu is located in Spanjë
Alt Àneu
Alt Àneu

Koordinatat: 42°38′7″V 1°6′40″L / 42.63528°V 1.11111°L / 42.63528; 1.11111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Pallars Sobirà
Kryetari i Bashkisë Josep Maria Costansa Abadia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 217.76 km2
Lartësia 1076 m (m.n.d.)
Popullsia 450 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 38′ 7″ Veri

1° 6′ 40″ Lindje


Alt Àneu është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pallars Sobirà, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Alt Àneu ka 450 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 217.76 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]