Alta Ribagorça

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alta Ribagorça
Komarka (qark)
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Provinca Lleida
Komuniteti Autonom  Katalonja
Kryeqyteti Pont de Suert
Komuna më e madhe Pont de Suert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 426.9 km2
Popullsia 4097 banorë (2013)
Të dhëna të tjera
Vendasit Ribagorçan
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Faqja Zyrtare www.altaribagorça.cat

Alta Ribagorça është komarka (qark) në provincën Lleida, në komunitetin e Katalonjës, Spanjë. Ky qark ka një popullsi prej 4097 banorë (2013), dhe një sipërfaqe prej 426.9 km2.

Lista e komunave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]