Altafulla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Altafulla
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Altafulla is located in Spanjë
Altafulla
Altafulla

Koordinatat: 41°8′36″V 1°22′37″L / 41.14333°V 1.37694°L / 41.14333; 1.37694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Tarragonès
Kryetari i Bashkisë Josep Maria Pérez Roiger
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.95 km2
Lartësia 52 m (m.n.d.)
Popullsia 4685 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Altafuellencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43012
Koordinatat 41° 8′ 36″ Veri

1° 22′ 37″ Lindje


Altafulla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. Altafulla ka 4685 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.95 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]