Altin Bodini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Altin Bodini

Altin Bodini është Aktorë dhe Producent Shqiptar. Ai është i njohur për rolin e tij në filmat Pit Stop Mafia, Elvis Walks Home dhe UNA .


Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Altin Bodini lindi në Kukës i cili zbuloi pasionin e tij për te aktruar qe në moshë të vogel. Atij ju dha mundesia per tu bere pjese e filmit te tij te pare ne vitin 2015 dhe pas nje viti ai mori pjese ne filmat me te medhenj shqiptar. Altin esht njohës shume i mire i gjuhes Italiane dhe Angleze ku ne vitin 2016 ai u be pjese e serialit televiziv Fuoco amico. Ai eshte pjese e Shoqatës Artistike "Ferdinand Deda" i cili po punon fort per te rritur aftesite e tij ne aktrim .

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Titulli
2019 Balkan Blood
2015 Drejt Fundit
2017 Elvis Walks Home
2016 Una 2016
2016 Pit Stop Mafia
2016 Fuoco amico: Tf45 - Eroe per amore

Produksione[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Titulli Roli
2017 Elvis Walks Home Producer

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Altin Bodini IMDB Faqja Zyrtare Arkivuar 14 qershor 2020 tek Wayback Machine Medium Amazon UK Amazon US