Ambleny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ambleny
Komunë
noform
Pamje nga Ambleny
Vendndodhja
Ambleny is located in Franca
Ambleny
Ambleny
49°22′51″V 3°11′04″L / 49.380833333333°V 3.1844444444444°L / 49.380833333333; 3.1844444444444Koordinatat: 49°22′51″V 3°11′04″L / 49.380833333333°V 3.1844444444444°L / 49.380833333333; 3.1844444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.32 km2
Popullsia 1132 banorë
Dendësia 65 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02290
INSEE 02011


Ambleny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Ambleny ka një popullsi prej 1132 banorë dhe sipërfaqe 17.32 km², me një dendësi prej 65 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ambleny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale