Ambly-Fleury

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ambly-Fleury
Komunë
noform
Pamje nga Ambly-Fleury
Vendndodhja
Ambly-Fleury is located in Franca
Ambly-Fleury
Ambly-Fleury
49°29′12″V 4°29′04″L / 49.486666666667°V 4.4844444444444°L / 49.486666666667; 4.4844444444444Koordinatat: 49°29′12″V 4°29′04″L / 49.486666666667°V 4.4844444444444°L / 49.486666666667; 4.4844444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.88 km2
Popullsia 125 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08130
INSEE 08010


Ambly-Fleury është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Ambly-Fleury ka një popullsi prej 125 banorë dhe sipërfaqe 5.88 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ambly-Fleury – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale