Amerongen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Amerongen (kthjellim).


Amerongen
—  woonplaats  —
stema_figuraVlag Amerongen.jpg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Komuna Utrechtse Heuvelrug
Koordinatat 52°00′09″V 5°27′39″L / 52.0025°V 5.460833°L / 52.0025; 5.460833 (Amerongen)Koordinatat: 52°00′09″V 5°27′39″L / 52.0025°V 5.460833°L / 52.0025; 5.460833 (Amerongen)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postar 3958
Amerongen is located in Hollandë
Amerongen
Amerongen

Amerongen është një qytezë në Utrechtse Heuvelrug, provinca UtrechtHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Amerongen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Utrecht