Amsterdam-West

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Amsterdam-West
Popullsia
 • Gjithsej77.510
Faqja zyrtarewww.west.amsterdam.nl

Amsterdam-West është një qytezë në Amsterdam, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 9.89 km² dhe popullsi 77510 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]