Amsterdam-Westpoort

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Amsterdam-Wespoort (kthjellim).


Amsterdam-Wespoort
Westpoort
—  stadsdeel  —
Pamje nga Amsterdam-Westpoort

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Amsterdam
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°24′35″V 4°47′42″L / 52.4097°V 4.795°L / 52.4097; 4.795 (Amsterdam-Wespoort)Koordinatat: 52°24′35″V 4°47′42″L / 52.4097°V 4.795°L / 52.4097; 4.795 (Amsterdam-Wespoort)
Sipërfaqja 35,47 km2
Popullsia 370 banorë 2009
Dendësia 10,43 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Vendndodhja
Amsterdam-Wespoort is located in Hollandë
Amsterdam-Wespoort
Amsterdam-Wespoort
Amsterdam-Wespoort – harta_foto
www.westpoort.amsterdam.nl

Amsterdam-Wespoort është një qytezë në Amsterdam, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 35.47 km² dhe popullsi 370 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]