Andijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Andijk
Flamuri i Andijk
Stema zyrtare e Andijk

Andijk është një qytezë në Medemblik, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Andijk – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • website