Andon, Alpes-Maritimes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Andon
Komunë
noform
Pamje nga Andon
Stema_figura
Vendndodhja
Andon is located in Franca
Andon
Andon
43°46′23″V 6°47′11″L / 43.773055555556°V 6.7863888888889°L / 43.773055555556; 6.7863888888889Koordinatat: 43°46′23″V 6°47′11″L / 43.773055555556°V 6.7863888888889°L / 43.773055555556; 6.7863888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54.3 km2
Popullsia 561 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06750
INSEE 06003
Faqja Zyrtare http://www.ville-andon.com


Andon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Andon ka një popullsi prej 561 banorë dhe sipërfaqe 54.3 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Andon (Alpes-Maritimes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale