Andon Zako Cajupi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Andon Zako cajupi eshte nje letrar i shquar ne historine e letersise shqiptare gjithashtu dhe nje mesues i nderuar . ne nder te tij shkolla prane ontarios ka marre emrin Andon zako cajupi , ku tani pr shkak te termetit po bejne shkolle mbasdite dhe ato te samiut .