Andrej Panadić

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Andrej Panadić
Të dhënat personale
Emri i plotëAndrej Panadić
Data e lindjes (1969-03-09) 9 Mars, 1969 (50 vjeç)
Vendi i lindjesZagreb, Kroacia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1988-1994Croatia Zagreb
1994-1996Chemnitz
1996-1997Uerdingen
1997-2001Hamburg
2002Sturm Graz
2002-2004Nagoya Grampus Eight
Ekipi kombëtar
1989Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg Jugosllavia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Andrej Panadić (lindur më 9 Mars 1969) është një ish-futbollist.

Kombëtarja[redakto | përpunoni burim]

Për kombëtaren jugosllave ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[redakto | përpunoni burim]

Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg Jugosllavia
Vite Ndeshje Gola
1989 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]