Angecourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Angecourt
Komunë
noform
Pamje nga Angecourt
Stema_figura
Vendndodhja
Angecourt is located in Franca
Angecourt
Angecourt
49°38′03″V 4°58′44″L / 49.634166666667°V 4.9788888888889°L / 49.634166666667; 4.9788888888889Koordinatat: 49°38′03″V 4°58′44″L / 49.634166666667°V 4.9788888888889°L / 49.634166666667; 4.9788888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.73 km2
Popullsia 406 banorë
Dendësia 109 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08450
INSEE 08013


Angecourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Angecourt ka një popullsi prej 406 banorë dhe sipërfaqe 3.73 km², me një dendësi prej 109 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Angecourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale