Anguita

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Anguita
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Anguita is located in Spanjë
Anguita
Anguita

Koordinatat: 41°1′33″V 2°22′7″P / 41.02583°V 2.36861°P / 41.02583; -2.36861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Guadalajara
Qarku Sierra norte de Guadalajara
Kryetari i Bashkisë Claudio Sancho González
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 127.19 km2
Lartësia 1107 m (m.n.d.)
Popullsia 203 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Anguiteños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19283
Koordinatat 41° 1′ 33″ Veri

2° 22′ 7″ Perëndim


Anguita është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra norte de Guadalajara, të provincës Guadalajara, në Komunitetin Castile-La Mancha. Anguita ka 203 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 127.19 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Anguita – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale