Anna Lika

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Anna Lika
Anna Lika official.jpg
Anna Lika - Actress
Informacione personale
Profesioni Aktore
Kombësia Shqiptar

Anna Lika është Aktorë. Shqiptar. Ajo njihet si aktore dhe balerine.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Anna Lika lindi më 28 Maj të vitit 1993, e nisi karrieren si balerin ne moshen 7 vjecare. Ajo kreu shkollen e mesme te koreografis ne tirane dhe me pas u diplomua ne universitetin e arteve ne degen aktrim . me pas per dy vite me rradh u be pjes e emisionit "pa limit" dhe "big bastard" ne top chanel , dy vite te tjera ne emisionin "mos i fol shoferit" ne ora news.


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Anna LikaIMDb