Anna Paulowna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Anna Paulowna (kthjellim).


Anna Paulowna
—  woonplaats  —
stema_figuraAnna Paulowna vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Hollands Kroon
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°51′43″V 4°49′21″L / 52.86194°V 4.8225°L / 52.86194; 4.8225 (Anna Paulowna)Koordinatat: 52°51′43″V 4°49′21″L / 52.86194°V 4.8225°L / 52.86194; 4.8225 (Anna Paulowna)
Sipërfaqja 78,81 km2
Popullsia 14.255 banorë 2010
Dendësia 180,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0223, 0224
Kodi Postar 1760-1766
Anna Paulowna is located in Hollandë
Anna Paulowna
Anna Paulowna
www.annapaulowna.nl

Anna Paulowna është një qytezë në Hollands Kroon, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 78.81 km² dhe popullsi 14255 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]