Annapolis Royal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Annapolis Royal (kthjellim).


Annapolis Royal
—  qytet  —
flamuri_figura
Pamje nga Annapolis Royal

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Skocia e Re – stema Skocia e Re
Ndarja statistikore Kontea Annapolis
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44°41′10″V 65°04′29″P / 44.6862°V 65.0748°P / 44.6862; -65.0748 (Annapolis Royal)Koordinatat: 44°41′10″V 65°04′29″P / 44.6862°V 65.0748°P / 44.6862; -65.0748 (Annapolis Royal)
Sipërfaqja 2,04 km2
Popullsia 444 banorë 2006
Dendësia 217,65 banorë/km2
Vendndodhja
Annapolis Royal is located in Kanadaja
Annapolis Royal
Annapolis Royal

Annapolis Royal është një qytetKontea Annapolis, provinca Skocia e Re, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 2.04 km² dhe popullsi 444 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Skocia e Re