Annelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Annelles
Komunë
noform
Pamje nga Annelles
Stema_figura
Vendndodhja
Annelles is located in Franca
Annelles
Annelles
49°25′40″V 4°25′10″L / 49.427777777778°V 4.4194444444444°L / 49.427777777778; 4.4194444444444Koordinatat: 49°25′40″V 4°25′10″L / 49.427777777778°V 4.4194444444444°L / 49.427777777778; 4.4194444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.31 km2
Popullsia 137 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08310
INSEE 08014
Faqja Zyrtare http://www.commune-annelles.fr


Annelles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Annelles ka një popullsi prej 137 banorë dhe sipërfaqe 12.31 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Annelles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale