Ansambli Folklorik "Çiftelia"

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ansambli Folklorik "Çiftelia" është formuar më 16 maj 1966Lezhë, Shqipëri. Ky ansambel është i mirënjohur për aktivetetet e tij, si në arenën e vendit po ashtu dhe në atë ndërkombëtare.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.