Ante Erceg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ante Erceg
Të dhënat personale
Data e lindjes (1989-12-12) 12 Dhjetor 1989 (31 vjeç)
Vendi i lindjesSplit, RSF Jugosllavi
Gjatësia1,79 m (5 ft 10+12 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualRNK Split
Numri24
Karriera në rini
RNK Split
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–RNK Split78(16)
2010Junak (huazim)7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 16 Maj 2014.
† Ndeshje (Gola).

Ante Erceg (lindur më 12 Dhjetor 1989) është një futbollistë kroat i cili luan me klubin kroat RNK SplitPrva HNL si mesfushor.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]