Anton Dedaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Anton Dedaj (i ,indur më 14 Prill 1980 në Prizren) është një lojtar futbolli nga Kroacia i cili luan për ekipin e NK Istra 1961 si një mesfushorë në Kroaci. Ai përmban shtetsi edhe të Shqipërisë edhe të Kroacisë.[1]

Kariera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ai e filloi karierën në Kroaci në moshë të re, dhe po ashtu, ka luajtur në ligën e parë të Sllovenisë me FC Koper në 2003-04.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shtetas i shumëfishtë". Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Anton Dedaj". prvaliga.si. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)