Antoneta Kastrati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Antoneta Kastrati është një regjisore dhe skenariste shqiptare me preardhje nga Peja, Kosovë.[1]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Zana (2019) film
  • She Comes in Spring, (2013) film i shkurtër
  • Laleh, (2012) dokumentar i shkurtër
  • Robin, (2012) dokumentar i shkurtër
  • Kofja e Zbrazet, (2011) film i shkurtër
  • The Kingdom of Coal, (2011) dokumentar
  • The Guardian, (2010) dokumentar
  • Seeking Magic, (2009) dokumentar
  • Weddings and Diapers, (2007) dokumentar

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "ANTONETA KASTRATI". crossingbridgesfilms.com (në anglisht). Crossing Bridges Films. Marrë më 15 dhjetor 2017.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Antoneta KastratiIMDb