Antraigues-sur-Volane

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Antraigues-sur-Volane
Komunë
noform
Pamje nga Antraigues-sur-Volane
Vendndodhja
Antraigues-sur-Volane is located in Franca
Antraigues-sur-Volane
Antraigues-sur-Volane
44°43′06″V 4°21′28″L / 44.718333333333°V 4.3577777777778°L / 44.718333333333; 4.3577777777778Koordinatat: 44°43′06″V 4°21′28″L / 44.718333333333°V 4.3577777777778°L / 44.718333333333; 4.3577777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.46 km2
Lartësia 472 m (m.n.d.)
Popullsia 541 banorë
Dendësia 40 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07530
INSEE 07011
Faqja Zyrtare http://www.antraigues.org


Antraigues-sur-Volane është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Antraigues-sur-Volane ka një popullsi prej 541 banorë dhe sipërfaqe 13.46 km², me një dendësi prej 40 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Antraigues-sur-Volane – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale