Appingedam

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Appingedam (kthjellim).


Appingedam
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Appingedam.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Groningen – stema Groningen
Kryeqëndra Appingedam
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°19′00″V 6°52′00″L / 53.31667°V 6.8667°L / 53.31667; 6.8667 (Appingedam)Koordinatat: 53°19′00″V 6°52′00″L / 53.31667°V 6.8667°L / 53.31667; 6.8667 (Appingedam)
Sipërfaqja 24,62 km2
Popullsia 12.046 banorë 2010
Dendësia 489,28 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0596
Kodi Postar 9900-9903
Kodi statistikor 0003
Appingedam is located in Hollandë
Appingedam
Appingedam
Appingedam – harta_foto
www.appingedam.nl

Appingedam është një bashki në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 24.62 km² dhe popullsi 12046 banorë[1]. Appingedam është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]