Arâches-la-Frasse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arâches-la-Frasse
Komunë
noform
Pamje nga Arâches-la-Frasse
Stema_figura
Vendndodhja
Arâches-la-Frasse is located in Franca
Arâches-la-Frasse
Arâches-la-Frasse
46°02′39″V 6°37′56″L / 46.044167°V 6.632222°L / 46.044167; 6.632222Koordinatat: 46°02′39″V 6°37′56″L / 46.044167°V 6.632222°L / 46.044167; 6.632222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Savoie
Qarku Arrondissement Arrondissement of Bonneville
Kantoni Canton of Cluses
Kryetari Patricia Rosa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.69 km2
Popullsia 1680 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 74300
INSEE 74014


Arâches-la-Frasse është një komunëFrancë. Arâches-la-Frasse bën pjesë në departamentin Haute-Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1680 banorë (regjistrimi 1999) dhe sipërfaqe 37.69 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]