Arçonnay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arçonnay
Komunë
Vendndodhja
Arçonnay is located in Franca
Arçonnay
Arçonnay
48°23′44″V 0°05′11″L / 48.395556°V 0.086389°L / 48.395556; 0.086389Koordinatat: 48°23′44″V 0°05′11″L / 48.395556°V 0.086389°L / 48.395556; 0.086389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Qarku Arrondissement Mamers
Kantoni Saint-Paterne
Ndërbashkësia Communauté urbaine d'Alençon
Kryetari Denis Launay
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.85 km2
Lartësia 144 m (m.n.d.)
Popullsia 1911 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 72610
INSEE 72006


Arçonnay është një komunëFrancë. Arçonnay bën pjesë në departamentin Sartherajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 1911 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 7.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]