Jump to content

Aranc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Aranc
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiAin
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Aranc është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Aranc ka një popullsi prej 314 banorë dhe sipërfaqe 21.65 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]